Chiller Soğutma Sistemleri Su Soğutma Kulesi Klima Santrali Satış ve Servis Merkezi

Soğutma Grubu Fiyatları – Projelerinize Özel Çözümler

15 Nis

Yazar: Chiller

Blog

Yorumlar: Yorum yapılmamış

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Soğutma grupları, endüstriyel ve yüksek soğutma değerleri istenen sektörlerde kullanılmaktadır. İlk yatırım maliyetleri fazla olan soğutma grupları zamanla kendi masraflarını karşılamaktadır. Soğutma grubu fiyatları, markaya ve modele göre değiştiği için güncel fiyatları takip etmek avantajlı olacaktır.

Soğutma grubu fiyat listesi, endüstriyel alanlarda kullanılan chiller sistemleri için yüksek maliyette olsa da performansları açısından ihtiyaçları karşılayacak çözümler sunmaktadır. Soğutma grubu fiyat aralıkları, işletmenizde yapılacak keşiften sonra satış uzmanlarının belirleyeceği ihtiyaçlara, sektörünüzün gereklerine, çalışılan bölüm ve çalışan kişi sayısına göre kesinleşecektir.

Soğutma Grubu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Chiller soğutma grubu fiyatları, her proje için özel olarak belirlenmektedir. Soğutma grupları için özel fiyat teklifi almak istediğinizde öncelikli olarak keşif hizmeti sonrasında satış ekibiyle birlikte ihtiyacınızı karşılayacak markayı ve modeli belirlemeniz gerekmektedir. İhtiyacınız olan soğutma gurubu sistemi, sistemin kapasitesi, sektörünüzün üretim gerekleri, çalışma koşulları üzerinde yapılan değerlendirmeler sonucu soğutma grubu fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Özel olarak fiyatlandırılan soğutma grubu maliyeti üzerinde belli faktörler rol oynamaktadır. Soğutma grubu fiyatları üzerinde etkili olan faktörler:

  • Hizmet verilen sektör
  • Mekan büyüklüğü
  • Soğutma ihtiyacının kapasitesi
  • Aydınlatma kaynakları ve pencerelerdir.

Soğutma gurubu fiyatları aynı zamanda sektördeki markaların fiyat aralıklarına göre değişecektir. York, Clivet, Trane, Carrier, Rhoss, Daikin, Mcquay, Lennox gibi soğutma grubu markalarının fiyatları birbirinden ayrılacaktır. Markanın teknolojisi ve ürün kalitesi de soğutma grubu maliyeti üzerinde etkili olacaktır.

Su Soğutma Grubu Fiyatları

Soğutma grubu fiyatları tercih edilen doğal kaynağa göre de değişkenlik göstermektedir. Su soğutma grubu fiyatları ile hava soğutma grubu fiyatları birbirinden farklı olacaktır. Soğutma grubu fiyat listesine baktığımızda her iki kaynağı da kullanan sistemlerin maliyetlerinin birbirine yakın olduğunu görürüz.

Su soğutmalı grupların COP değerlerinin hava soğutmalı chiller modellerinde %30-60(bazen daha fazla) daha iyi olması su soğutma grubu fiyatları için daha yüksek bir grafiğe neden olabilir. Aynı zamanda su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenzasyon basıncı hava soğutmalı gruplara göre ortalama %25 daha düşüktür. Dolayısıyla maliyetler değişebilir.

İhtiyaçları karşılayacak bir su soğutma grubu için fiyat ve performans karşılaştırılması yapılarak uygun sistem satın alınabilir. Önemli olan soğutma grubunun sektör ve firma için yeterli olmasıdır.

Hava Soğutma Grubu Fiyatları

Hava soğutma grupları; kondenser ünitelerinde, yüksek sıcaklığa sahip soğutucu gazın ısısını, ortam havası vasıtasıyla düşürürken, su soğutma gruplarında bu görev shell&tube yapıdaki eşanjörler vasıtası ile yerine getirilmektedir. Her iki soğutma grubunun geniş kullanım alanı olmakla birlikte maliyetleri değişkenlik göstermektedir.

Hava soğutma grubu fiyatları, performansa bakıldığında su soğutma gruplarına göre daha düşük maliyettedir.  Ancak bazı koşullarda hava soğutma grupları proje kapsamına göre yüksek maliyette olabilmektedir.

Soğutma grubu fiyatları mekanda ve işletmede yapılacak keşif sonrası belirlenen ihtiyaçları karşılayan modellere ve markaya göre değişmektedir. Her soğutma grubu kapasitesi her firmanın ihtiyacını karşılamayacağı için farklı fiyatlar görmek söz konusu olacaktır. Soğutma gurubu kapasitesi firmanın faaliyet alanı, mekan özellikleri, ısı kayıpları ve kazanımları, pencere sayısı gibi etmenlerden etkilenecektir. Soğutma grubu fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak istiyorsanız ilk olarak soğutma grubu satış firmalarından keşif hizmeti talep etmeniz gerekmektedir. Size uygun projeler ve fiyatlar ortaya çıkacaktır.