Chiller Soğutma Sistemleri Su Soğutma Kulesi Klima Santrali Satış ve Servis Merkezi

Su Soğutucu Sistemleri – Sıvı Soğutma Chiller Grubu Özellikleri

su soğutucu sistemleri

su soğutucu sistemleri

Su soğutucu chiller sistemleri sıvı soğutma prensibiyle çalınan bir chiller çeşididir. Su soğutucu cihazlar diğer bir tür olan hava soğutmalı gruplardan farklı olarak kondenser devresinde bulunan sıcak gazı su yardımıyla soğutan su soğutma sistemi cihazlardır.

Genellikle su soğutucu sistemleri kullanıcılar elektiriğin az ve pahalı olduğu yerlerde tercih etmektedir. Diğer bir yandan su soğutucu cihazlar gece gündüz sıcaklık farkının az olduğu yerlerde de tercih etmektedirler. Çünkü su soğutucu cihazlar yüksek performans göstermelerine rağmen az elektirik harcayarak hava soğutmalı cihazlara göre daha avantajlı görünmektedirler.  1025 kilo watt’a kadar yükselebilen soğutma kapasitesi ile su soğutucu sistemleri vida ya da pistona sahip kompresör yardımı ile kullanımı oldukça pratiktir. Hatta su soğutucu cihazlar kolay kullanım panelleri ile şirket bilgisayarlar ağına bağlanarak günlük çalışma koşullarını kolaylıkla izleyebilmektedir. Bu gibi nedenlerle su soğutucu sistemleri chiller grupları içerisinde en çok tercih edilen sistem biçimidiri.

Su soğutma sistemi ya da bir diğer adıyla su soğutucu cihazları kompresöründe bulunan lcd panel sayesinde kapasite ayarlama, basıçn değerleri, alarm tarihçesi gibi özellikleri ile kolayca ayarlanabilmektedir. Bu kullanıcıya aynı zamanda geniş bir kullanım imkanı vermektedir.

Su Soğutucu Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Sıvı soğutma sistemi genellikle tasarruflu bir sistem olduğu için tercih edilmektedir. Ancak su bulma imkanının kısıtlı olmadığı ve suyun ucuz olduğu yerlerde daha çok kullanılmaktadır. Kullanılacak olan alanın kapasitesi de chiller tercihini değiştirmektedir. Bir diğer etken de yer kısıtlılığıdır. Eğer kullanılacak olan işletmede yer konusunda bir sıkıntı varsa genellikle hava soğutmalı chiller grupları tercih edilir. Ancak bu da maliyeti arttırmaktadır. Bu nedenle eğer makine dairesi oluşturabiliyorsanız. Su soğutmalı chiller tercih etmek oldukça mantıklı olacaktır.

Su Soğutmalı Chiller Soğutmanın Genel Özellikleri

Su soğutmalı chiller özellikleri:

  • 250 kw kapasitesi ile cihazlar arıza durumunda yarım kapasite de olsa çalışmaktadır.
  • Yüksek ısı durumlarında içlerinde bulunan sensörler sayesinde cihazlar otomatik olarak kapanmaktadır.
  • Kondenser vanası sayesinde, cihaz basıncı sabit hale getirerek enerji tasarrufu yapmaktadır.
  • Kopresör ömrü uzatılabilsin diye cihaz içerisinde optik yağ sensörü bulunmaktadır.
  • Arıza durumunda cihaz durursa tahliye vanası ile içerisindeki su boşaltılabilmektedir.

Su Soğutma Sistemleri Fiyatları Neye Göre Değişir?

Su soğutma chiller fiyatları cihazın kapasite ve kullandığı enerji miktarına göre değişmektedir. Yani şöyle düşünün cihaz büyüdükçe ve daha yüksek verim sağladıkça cihazın fiyatı da aynı şekilde artmaktadır. Çünkü su soğutma chiller grupları çok güçlü cihazlardır ve işletmede maliyetini kısa sürede karşılamaktadır. Bu nedenle daha yüksek verimli ve daha yüksek kapasiteli cihazlarda fiyatlar yükselmektedir.

Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır!+90 (212) 923 11 56