Chiller Soğutma Sistemleri Su Soğutma Kulesi Klima Santrali Satış ve Servis Merkezi

Lennox Chiller Soğutma Sistemi Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

lennox chiller arıza kodları

lennox chiller arıza kodları

Lennox chiller soğutma sistemleri arıza durumlarında panellerine arıza kodu yansıtan bir sisteme sahiptir. Bu nedenle arıza durumlarında Lennox chiller arıza kodları bilgisine sahip olmak ve kontrol etmek önemlidir. Arıza ile ilgili saptamalar gerçekleştirildikten sonra yetikili servise haber verilmesi en doğur karardır.

Zaman geçtikçe hem verim kaybı yaşanacağından hem de sorunun büyümesi riski olduğundan servise çabucak haber verilmesi ve arızanın saptanması önemlidir. Bu nedenle bu yazımızda Lennox chiller arıza kodları ve Lennox chiller soğutma sistemi arıza kodları konusunda yardımcı olup kodları paylaşacağız.  Lennox chiller arıza kodları genelde kullanılan panele göre değişilik göstermektedir. Ancak belirli problemlerin çözümleri için oldukça önemlidir.

Chiller servis bakımı yapılırken alanında uzman kişilerin ve tecrübeli çalışanların sizlere en iyi hizmeti sunacağından şüpheniz olmamalıdır. Böylelikle cihaz bakımları ve kullanım süreleri sorunu da ortadan kalkacak ve sistem otomatik olarak kullanılabilir bir hale gelecektir. Özellikle yıl içerisinde istenen yüksek performanslar da bakım sayesinde alınabilecektir. Belirli sürelerde bakım yapılmadığında ise sistem bakımsızlıktan arızalanacaktır. Lennox chiller soğutma sistemi arıza kodları ise kullanıcılara olası arızalar hakkında bilgi verecektir.

Lennox Chiller Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Lennox soğutma arıza kodları ile karşılaştıysanız, mutlaka Lennox arıza kodları için yetkili bir servis çağırmalısınız. Fakat servis gelmeden önce, yapılabilecek en doğru şey; cihaza giden elektriği kesmek olacaktır. Lennox arıza kodları ile karşılaşmanızın nedenleri oldukça çeşitlidir. Yapılacak yanlış müdahaleler, cihaza ciddi anlamda zarar verebilir. Bu yüzden Lennox chiller arıza tamir yetkilileri gelene kadar başka bir müdahalede bulunmamanız gereklidir. Bazı durumlarda ise pervaneleri durdurmanız söz konusu olabilir.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

Lennox Chiller soğutma sistemleri modelerinde panele göre farklı arıza kodları mevcuttur bunlardan bazıları şunlardır:

 • 11 S MOTOR SENSOR ARIZASI B 1
 • 12 S MOTOR SENSOR ARIZASI B 3
 • 13 0-10 V DC SINYAL ARIZASI
 • 14 BASMA TRANSDUCER ARIZASI A
 • 15 BASMA TRANSDUCER ARIZASI B
 • 16 EMIS TRANSDUCER ARIZASI A
 • 17 EMIS TRANSDUCER ARIZASI B
 • 18 YAG TRANSDUCER ARIZASI A 1
 • 19 YAG TRANSDUCER ARIZASI A 2
 • 20 YAG TRANSDUCER ARIZASI B 1
 • 21 YAG TRANSDUCER ARIZASI B 2
 • 22 EKONOMIZER TRANSDUCER ARIZASI A 1
 • 23 EKONOMIZER TRANSDUCER ARIZASI A 2
 • 24 EKONOMIZER TRANSDUCER ARIZASI B 1
 • 25 EKONOMIZER TRANSDUCER ARIZASI B 2

Arıza kodlarına sahip olduktan sonra gerekli durumlarda da kendiniz de müdahale edebilirsiniz ancak servisten bilgi almak her zaman önemlidir. Anlamadığınız taktirde cihaza dokunmayıp servisi beklemeniz en mantıklısın olacaktır.

Arıza Olmayan Durumlar

Soğutma seviyesini artırmak isterseniz eğer termostat ayarını yükseltebilirsiniz. Bu durumda klima 6-12 dk. gibi bir süre içinde geçici olarak durabilir. Bu durum normaldir.

Bazı durumlarda çalışırken fan çok yavaş bir hızda çalışabilir. Bu durum normaldir. Otomatik çalışma modunda çalışırken fan çok düşük bir hızda çalışabilir. Bu durum da normaldir.

Bilinçsiz Müdahalelerden Kaçının Yetkili Servise Güvenin!

Tüm elektronik cihazlarda da olduğu gibi chiller cihazlarda da bilinç müdahale işlerin daha kötü olmasına sebep olabilir.Özellikle bazı firmaların yaptığı en büyük hata arıza durumunu önemsememektir. Bu da cihaz ömrünü oldukça kısaltmaktadır. Bu endenle yetkili servise güvenmek en doğrusudur.

Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır!+90 (212) 923 11 56