Chiller Soğutma Sistemleri Su Soğutma Kulesi Klima Santrali Satış ve Servis Merkezi

Soğuk Hava Deposu Fiyatları – Ücretleri Etkileyen 5 Faktör

soğuk hava deposu fiyatları

soğuk hava deposu fiyatları

Soğuk hava deposu fiyatları kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle soğuk hava deposu fiyat araştırması yaparken öncelikle kullanım maksadınızı belirleyerek hareket etmeniz daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra soğuk hava deposu maliyeti etkileyen şeylerden birisi de muhafaza edilecek ürünler ve bu ürünlerin ne kadar süre ile orada tutulacağıdır. Bu durumda bir maliyet hesabı yapmak daha doğru olacaktır. Çünkü her ürünün saklama derecesi farklıdır ve tutulacağı sürenin de hesaba katılarak bir maliyet çıkarılmalıdır.

Soğuk hava deposu fiyat ve soğuk hava deposu maliyeti konusunu etkileyen bir diğer şey ise cihazların tüketeceği enerji miktarlarıdır. İmal edilen cihazların üstündeki etiketlerde ve fiyat tekliflerinde bu değerler yazmaktadır. Soğuk hava deposunun kurulduğu bölgenin ikilim koşulları da hem soğuk hava deposu fiyat hem de soğuk hava deposu maliyeti etkileyen önemli etmenlerden birisidir. Bu nedenle yapılan deponun özelliklerine dikkat edilmelidir.

Kullanım Amaçları – Soğuk Hava Deposu Fiyatları Nerede Kullanılacağına Göre Değişiyor!

Soğuk hava deposu fiyatları kullanım amaçlarına göre oldukça değişim göstermektedir. Bu nedenle ilk önce depolanacak ürünlerin miktarı ve depolama alanının öğrenilmesi gereklidir. Çünkü her meyve ve sebzenin kilogram olarak değerleri eşit olsa da hacimleri farklı olmaktadır. Bu yüzden soğuk hava deposu alanının ve kullanım maksadını etkileyen şeyleri göz ardı etmemek gerekir. Bütün bu saydığımız etkiler hem soğuk hava deposu fiyatları hem de soğuk hava deposu yapımı maliyeti konusunu oldukça değiştirmektedir. Soğuk hava deposu projesi esnasında yapılan hesaplamalar sonucunda firmanızın büyüme hızı ve iş olanakları da hesaba katılarak hareket edilir. Bu noktada proje uzun yıllar kullanılacak şekilde yapmalı ve olabildiğince para israfından uzak durulmalıdır.

Metrekaresi – Büyüklüğü

Soğuk hava deposu fiyatlarını etkileyen en önemli şey ise kullanılacak olan alanın büyüklüğüdür. Alan büyüdükçe maliyet arttığı gibi büyük alanı olan soğuk hava depolarında teknisyen çalıştırılması da önem arz etmektedir. Bu yüzden bu noktaya ekstra bir önem göstermek faydalı olacaktır.

Ne Kadar Enerji Harcayacağı – Soğuk Hava Deposu Fiyatlarında Enerji Faktörü

Soğuk hava deposu fiyatlarında ne kadar enerji harcanacağı da önemli bir konudur. Günümüz teknolojisi sayesinde cihazları aldığınız takdirde ne kadar enerji tüketileceği üzerindeki etiketlerde yazıyor olacaktır. Ayrıca bu noktada bulunduğunuz bölgenin iklim koşulları da bu durumu etkileyecektir. İklim koşulları aynı zamanda uygulanacak olan yalıtımı da etkileyeceği için maliyeti direkt olarak değiştirecektir.

Kapı Tipleri ve Boyutları

Soğuk hava deposu kapıları genelde 5 çeşide ayrılır. Bunlar: Menteşeli, Sürgülü, Çift kanatlı, monaray geçişli ve atmosfer kontrollü kapılardır. Bu kapı çeşitlerinin hepsi kullanım amacına göre değişmektedir ve farklı boyutlardadırlar. Genelde boyları 100×200 ile 200×250 cm arasında değişmektedir.

Saklanacak Malzeme ve Gıdalar

Saklanacak malzeme ve gıdalar da soğuk hava deposu maliyetini ve fiyatını etkileyen unsurlardandır. 1 kg çilek ile 1 kg muz kilo bakımından eşit olsa da hacim olarak farklı oldukları için deponun yapısını değiştirecektir. Bu da maliyet konusunda farklılıklar yaratacaktır. Bu yüzden malzemelerin önceden biliniyor olması artı bir durum sağlayacaktır.

Soğuk hava deposu fiyatları; ihtiyacınız olan soğuk hava deposunun büyüklüğüne, istediğiniz soğutma değerlerinin kapsamına göre değişmektedir. Uzmanından alacağınız destek sayesinde doğru fiyat aralıklarını öğrenmeniz mümkündür.

Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır!+90 (212) 923 11 56